WYDARZENIA: ZAPROSZENIE NA WIECZÓR KULTURY HISZPAŃSKIEJ

Wieczór Kultury Hiszpańskiej

 

          W dniu 6 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa – Wieczór Kultury Hiszpańskiej.
          Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu. Tym razem bohaterem naszego Wieczoru będzie kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, jeden z największych krajów europejskich, bardzo popularny pod względem turystycznym, czyli Hiszpania. Zaplanowaliśmy na 6 czerwca wiele atrakcji, które mamy nadzieję nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności. Oczywiście będą tańce hiszpańskie: tajemnicze flamenco w wykonaniu Agaty Makowskiej założycielki i właścicielki STUDIA SUENOS szkoły flamenco we Wrocławiu oraz ogniste paso doble w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej Katarzyny Stępień i Rafała Więckowskiego. Będzie muzyka i występy przepełnione energią i rytmem, dzięki czemu będziemy czuć się jak na prawdziwej hiszpańskiej fieście. Obejrzymy fragment spektaklu Mili Oya „Actividad Nocturna” w wykonaniu Uczniów IX Liceum im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu w języku hiszpańskim, prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami, dowiemy się, kto jest zwycięzcą wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii. Wzorem lat ubiegłych planujemy także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka mody z Hiszpanii – pani Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej, jakiej tematem jest Hiszpania. Oczywiście nie zabraknie też dań kuchni hiszpańskiej oraz tak bardzo lubianej przez naszych widzów loterii.
          Mamy nadzieję, że dla gości przybyłych na galę to spotkanie stanie się początkiem wspaniałej przygody, jaką będą chcieli przeżyć w sobotę 6 czerwca wspólnie z nami, ale też mamy nadzieję, że pozostawimy w naszych widzach taki niedosyt, że to spotkanie z hiszpańską kulturą będą chcieli kontynuować jeszcze później, kiedy już zgasną światła sceny.
          A teraz najważniejsze. Jak uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czyli zdobyć bilety na galę?  Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja zaproszeń do dnia 17 maja 2015 r. poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: bilety@wsth.nysa.pl. Z jednego adresu e-mail można zgłosić zapotrzebowanie na maksymalnie 2 bilety.  Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przydziałem biletów i miejsc na sali widowiskowej. Informacja o przydziale biletów oraz o sposobie ich odbioru zostanie wysłana na adresy e-mail po 22 maja 2015 r.

 

Formularz zgłoszeniowy zwykły TUTAJ

 

Formularz zgłoszeniowy dla osób korzystających z oferty edukacyjnej Centrum Edukacyjnego Poznańska Nysa TUTAJ

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.