O nas w prasie

Rok akademicki 2015/2016

REGIONALNA TELEWIZJA OPOLSKIE – „Wieczór kultury francuskiej WSTH PK Nysa” TUTAJ

NOWINY NYSKIE – „Vive La France”

Artykuł TUTAJ

FAKTY NYSKIE – „Zobacz pokaz mody i spróbuj specjałów”

Artykuł TUTAJ

WIECZÓR KULTURY FRANCUSKIEJ W RADIU DOXA

TUTAJ

NOWINY NYSKIE – „Najlepsi oratorzy”

Artykuł TUTAJ

Rok akademicki 2014/2015

NOWINY NYSKIE W NDK królowało flamenco – 09.06.2015

s.1     s. 2     s. 3     s. 4     s.5     s.6     s.7     s.8     s.9     s.10     s.11     s.12     s.13

ROLNIK NYSA Konkurs wiedzy o Hiszpanii – 09.06.2015
W dniu 6 czerwca w NDK w Nysie podczas Wieczoru Kultury Hiszpańskiej, zorganizowanego przez WSHT, odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o Hiszpanii. Konkurs składał się z trzech etapów, w którym wzięło udział łącznie784 osób (studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

Szymon Pach (uczeń kl. II m2) w każdym z etapów prezentował bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu geografii i historii Hiszpanii. Z dumą informujemy, że w ogólnej klasyfikacji zajął II miejsce.  W nagrodę,  za własną, solidną  pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu, otrzymał m.in. indeks na uczelnię. Gratulujemy serdecznie Szymonowi i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: http://rolniknysa.pl

NYSA ONLINE Corrida, flamenco i śpiew – 08.06.2015

W dniu 6.06.2015 w Nyskim Domu Kultury odbył się wieczór hiszpański, który przyciągnął  tłumy gości.

Program był niezwykle zróżnicowany i każdym mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy mogli poczuć ognisty rytm flamenco oraz  pasodoble, wsłuchując się jednocześnie w śpiew Borja Nino Soto- śpiewaka flamenco wprost z Sewilli, a panie mogły nacieszyć oczy kreacjami projektantki hiszpańskiego pochodzenia Liliany Mena.

W pierwszej części z niecierpliwością wyczekiwano losowania w którym główną nagrodą był ośmiodniowy wyjazd z w pełni opłaconym pobytem w hotelu oraz programem turystycznym. Drugą część rozpoczęło uroczyste otwarcie 3 wystaw, a były to: wystawa profesor Małgorzaty Kamińskiej zainspirowane Hiszpanią, zdjęcia studia AP Pawlik Photography pt. ,Hola Espana” oraz wystawa poświęcona św. Teresie z Avili. Przyjemność wieczoru dopełniła degustacja przysmaków ze stron prezentowanego kraju.

Dyrektor WSTH w Nysie, Bożena Węcka, zaprosiła wszystkich na kolejną edycje wydarzenia. To, w jakie strony tym razem zabierze mieszkańców Nysy, pozostaje tajemnicą.

Autor: Ksenia Łomnicka

Żródło: nysaonline.pl

FAKTY NYSKIE Hiszpańska gorączka sobotniej nocy – 05.06.2015

s. 1     s. 2

RADIO OPOLE WIECZÓR KULTURY HISZPAŃSKIEJ – 05.06.2015

Pokazy flamenco, paso doble, występ znanego śpiewaka z Sewilli – Nino Soto, degustacje przysmaków kuchni hiszpańskiej, pokaz mody, wystawy i mnóstwo innych atrakcji szykuje się w najbliższą sobotę (06.06) w Nyskim Domu Kultury w ramach Wieczoru Kultury Hiszpańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Teologiczno–Humanistyczna. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Program Wieczoru Kultury Hiszpańskiej:

Nyski Dom Kultury – ul. Wałowa 7 godz.18.00

 •     Otwarcie uroczystości oraz powitanie przybyłych gości – dr Bożena Węcka
 •     Wspomnienia z pobytu w Hiszpanii –  prof. . dr hab. Bernard Koziróg
 •     „Recuerdos de la Alhambra” – gitara – Damian Kowaliński
 •     Pokaz tańca Flamenco do utworu Guajiras” taniec – Agata Makowska „La Rosita” – STUDIO SUENOS Wrocław, gitara – Damian Kowaliński, wokal – Borja Nino Soto
 •     Rozstrzygnięcie Olimpiady Wiedzy o Hiszpanii – dr Amadeusz Citlak – dyr. Instytutu Turystyki WSTH. Nagrodę główną w konkursie – wycieczkę do Hiszpanii ufundowało BP Podzamcze. Pozostałe nagrody dla finalistów – ufundowała EXTENDA, Agencja Promocji Regionu Andaluzji z siedzibą w Sewilli oraz Biuro Usług Turystycznych HEFEline
 •     Pokaz tańca Paso Doble w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej (międzynarodowa klasa S) Katarzyna Stępień i Rafał Więckowski – reprezentanci Szkoły Tańca NOVOMEX Pana Krzysztofa Michno
 •     Pokaz mody inspirowany motywami hiszpańskimi – stroje projektu Liliany Mena, Fryzury – Atelier Fryzjerskie Izabela Jagusz, Makijaż – gabinet kosmetyczny Soora Norte Beauty Lab
 •     Fragment spektaklu Mili Oya „ActividadNocturna” (Nocne zajęcia) o problemach i dylematach wieku młodzieńczego- Uczniowie IX Liceum im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu
 •     Pokaz tańca Flamenco do utworu: „Alegrías”– w wykonaniu tancerek wrocławskiej szkoły flamenco– CompañaSuenos
 •     Refleksje z pobytu w Polsce – Enrique Enzo, Hiszpan mieszkający w Nysie
 •     Pokaz tańca Flamenco do utworu: „Sevillanas”– w wykonaniu tancerek wrocławskiej szkoły flamenco – CompañaSuenos
 •     „VengoVenenoso” – wokal Borja Nino Soto, gitara Damian Kowaliński
 •     Loteria– konkurs wiedzy o Hiszpanii. Nagrodę główną w konkursie – wycieczkę do Hiszpanii ufundowała Agencja Turystyczna Zawadzkie.

Po głównych uroczystościach – foyer teatru:

 •     wystawa prac malarskich prof. Moniki Kamińskiej,
 •     wystawa zdjęć „ Hola Espana” autorstwa AP Pawlik Photography Przemysław Pawlik i Agnieszka Wolnicka–Pawlik
 •     wystawa poświęcona św. Teresie z Avilli w związku z jubileuszem 500-lecia urodzin udostępniona przez Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii
 •     degustacja dań kuchni hiszpańskiej przygotowana przez Restaurację „Fryderyk”

W wieczorze udział wezmą między innymi:

* Agata Makowska „La Rosita”

Założycielka i właścicielka STUDIA SUENOS – szkoły flamenco we Wrocławiu. Doświadczenie sceniczne zdobywała występując w zespołach: Manos y Tacones, Ritmo Flamenco – prowadzonych przez Grażynę Adamczyk – Lidke, Sueno Andaluz Roberta Gawrona, Cocotier oraz własnych projektach: DoceManos, Dos Hermanas i Flamencomagia/Flamencomaquia. Dziś solowa tancerka i choreografka. Pomysłodawczyni i organizatorka Wrocławskiego Karnawału Flamenco, który w 2015 roku miał swoją siódmą edycję. Co roku odwiedza Sevillę, Madryt lub Jerez w poszukiwaniu inspiracji i szkolenia się u najlepszych hiszpańskich nauczycieli.

* Nino Soto

Śpiewak flamenco, pochodzący ze znanej cygańskiej rodziny z Sewilli, którego charyzmatyczna osobowość sprawia, że jego występy przepełnione są energią, rytmem i pozwalają poczuć się jak na prawdziwej cygańskiej fieście.

* Damian Kowaliński

Pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Tam też spędził najwięcej czasu,ucząc się i grając z najlepszymi mistrzami tego gatunku.

* Liliana Mena

Projektowania, kroju i szycia pret-a-porter uczyła się Sewilli, w takich szkołach jak CEADE, Sevilla de Moda i Centro Imagen. Oprócz strojów flamenco tworzy również unikatowe dodatki, takie jak chusty i frędzle, wykonane na szydełku, które zostały docenione przez wielu projektantów w Sewilli.

*Rafał Więckowski i Katarzyna Stępień

Para taneczna z najwyższą międzynarodową klasą „S” w tańcach latynoamerykańskich. Reprezentują Opolszczyznę na ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejach tańca. Dwukrotni Mistrzowie Opolszczyzny na rok 2014 i 2015. Reprezentanci Szkoły Tańca NOVOMEX Pana Krzysztofa Michno, z filią w Nysie. Łącznie tańczą już ze sobą od 7 lat.

* Uczniowie IX Liceum im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu

Zaprezentują oni – fragment spektaklu współczesnej pisarki hiszpańskiej Mili Oya „ActividadNocturna”.(„Nocne zajęcia”). Treść sztuki: grupa uczniów sprawiających problemy wychowawcze dostaje za zadanie w ramach zajęć resocjalizacyjno-terapeutycznych, stworzenie przedstawienia komediowego na temat swoich problemów i frustracji. Zajęcia odbywają się w nocy, w formie biwaku na terenie rezerwatu. Okazuje się, że część z uczniów ma inne plany: chce dostać się do skarbu ukrytego w rezerwacie.

Źródło: Radio Opole

RADIO OPOLE W rytmie flamenco. Wieczór kultury hiszpańskiej w Nysie – 04.06.2015
Szkoła tańca flamenco, pokaz paso doble, występ znanego śpiewaka z Sewilli – Nino Soto, festyn hiszpański, smaki Hiszpanii i mnóstwo innych atrakcji wypełni Wieczór Kultury Hiszpańskiej. Organizuje go w Nyskim Domu Kultury Wyższa Szkoła Teologiczno–Humanistyczna.

Tradycją Wyższej Szkoły Teologiczno–Humanistycznej w Podkowie Leśnej, która ma w Nysie swój oddział, jest organizowanie każdego roku wieczoru poświęconego kulturze i tradycjom danego kraju. Takie spotkania odbywają się w sali teatralnej NDK, z udziałem ok. pół tysiąca mieszkańców Nysy, a wstęp nie jest biletowany.

W tym roku uczelnia prezentuje Hiszpanię z jej kulturą, tańcami, piosenkami, zabytkami, ale i życiem współczesnym. Patronat honorowy nad tą imprezą pełni Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce.

– Pokazy flamenco, występy śpiewaków z Sewilli, tancerzy z Wrocławia i rozmowy z Hiszpanami, którzy mieszkają w Polsce,  to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru – mówi Bożena Węcka – kierownik nyskiego oddziału uczelni, w ramach której działa Instytut Turystyki Krajów Biblijnych.

Będzie też wystawa prac prof. Moniki Kamińskiej, która jest pokłosiem jej wizyty w Hiszpanii. Przygotowano również prezentacje mody hiszpańskiej, spektakl w wykonaniu uczniów z Wrocławia i konkursy z nagrodami w postaci wycieczek do Hiszpanii.

Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 w sobotę (06.06). Radio Opole sprawuje patronat medialny nad wieczorem kultury hiszpańskiej.

Źródło: Radio Opole

NYSA24 W rytmie flamenco. Wieczór kultury hiszpańskiej w Nysie – 04.06.2015
Szkoła tańca flamenco, pokaz paso doble, występ znanego śpiewaka z Sewilli – Nino Soto, festyn hiszpański, smaki Hiszpanii i mnóstwo innych atrakcji wypełni Wieczór Kultury Hiszpańskiej. Organizuje go w Nyskim Domu Kultury Wyższa Szkoła Teologiczno–Humanistyczna. 

Źródło: http://nysa24.pl

EXTENDA Wieczór Kultury Hiszpańskiej w Nysie – 27.05.2015
6 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się Wieczór Kultury Hiszpańskiej zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa.

Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu – tym razem Hiszpanii.

Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji, które nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności. Jedną z nich będzie pokaz flamenco w wykonaniu Agaty Makowskiej założycielki i właścicielki STUDIA SUEÑOS szkoły flamenco we Wrocławiu oraz paso doble w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej Katarzyny Stępień i Rafała Więckowskiego. Oprócz występów muzycznych, zgromadzeni goście będą mogli obejrzeć fragment spektaklu Mili Oya „Actividad Nocturna” w wykonaniu Uczniów IX Liceum im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu w języku hiszpańskim oraz prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami.
Planowany jest także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej.
Wymienionym atrakcjom będą również towarzyszyć dania z kuchni hiszpańskiej.
Jednym z głównych elementów Wieczoru będzie wyłonienie laureata wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii. 

Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Więcej informacji na temat rezerwacji biletów mogą Państwo znaleźć na stronie organizatora. Zapraszamy również do zapoznania się z programem wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Autor: Kalina Pawilonis
Źródło: http://extenda.pl

URZĄD MIEJSKI W NYSIE Wieczór Kultury Hiszpańskiej – 27-05-2015
6 czerwca w Nyskim Domu Kultury odbędzie się Wieczór Kultury Hiszpańskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Ambasador Hiszpanii w Polsce Agustín Núñez Martínez oraz Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
W programie imprezy m.in. pokaz mody inspirowany motywami hiszpańskimi, wernisaże prac malarskich oraz festyn hiszpański. Wstęp bezpłatny z zaproszeniami.

Wydział Komunikacji Społecznej
Urząd Miejski w Nysie
Dodał: Andrzej Babiński

Źródło: http://www.nysa.eu

NASZA NYSA Wieczór Kultury Hiszpańskiej – 27.05.2015
6 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa – Wieczór Kultury Hiszpańskiej.
Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu. Tym razem bohaterem naszego Wieczoru będzie kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, jeden z największych krajów europejskich, bardzo popularny pod względem turystycznym, czyli Hiszpania.
Mamy nadzieję, że dla gości przybyłych na galę to spotkanie stanie się początkiem wspaniałej przygody, jaką będą chcieli przeżyć w sobotę 6 czerwca wspólnie z nami, ale też mamy nadzieję, że pozostawimy w naszych widzach taki niedosyt, że to spotkanie z hiszpańską kulturą będą chcieli kontynuować jeszcze później, kiedy już zgasną światła sceny.
Zaplanowaliśmy na 6 czerwca wiele atrakcji, które mamy nadzieję nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności.
Oczywiście będą tańce hiszpańskie: tajemnicze flamenco oraz ogniste paso doble. Będzie muzyka i występy przepełnione energią i rytmem, dzięki czemu będziemy czuć się jak na prawdziwej hiszpańskiej fieście. Obejrzymy monodram o kłopotach w poszukiwaniu skarbów zaprezentowany w języku hiszpańskim, prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami, dowiemy się, kto jest zwycięzcą wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii. Wzorem lat ubiegłych planujemy także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka mody z Hiszpanii – pani Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej, jakiej tematem jest Hiszpania. Oczywiście nie zabraknie też dań kuchni hiszpańskiej oraz tak bardzo lubianej przez naszych widzów loterii.   

Jak uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czyli jak zdobyć bilety na galę?

Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja zaproszeń do 17 maja 2015 r. poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: bilety@wsth.nysa.pl. Z jednego adresu e-mail można zgłosić zapotrzebowanie na maksymalnie 2 bilety.  

Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przydziałem biletów i miejsc na sali widowiskowej. Informacja o przydziale biletów oraz o sposobie ich odbioru zostanie wysłana na adresy e-mail po 22 maja 2015 r.

Napisał  T. Zdanowicz

Źródło: http://www.nasza.nysa.pl

FORUM O HISZPANII hiszpania.org.es – 24.05.2015

W dniu 6 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa – Wieczór Kultury Hiszpańskiej.
Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu. Tym razem bohaterem naszego Wieczoru będzie kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, jeden z największych krajów europejskich, bardzo popularny pod względem turystycznym, czyli Hiszpania. Zaplanowaliśmy na 6 czerwca wiele atrakcji, które mamy nadzieję nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności. Oczywiście będą tańce hiszpańskie: tajemnicze flamenco oraz ogniste paso doble. Obejrzymy monodram o kłopotach w poszukiwaniu skarbów zaprezentowany w języku hiszpańskim, prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami, dowiemy się, kto jest zwycięzcą wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii. Wzorem lat ubiegłych planujemy także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka mody z Hiszpanii – pani Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej, jakiej tematem jest Hiszpania. Oczywiście nie zabraknie też dań kuchni hiszpańskiej oraz tak bardzo lubianej przez naszych widzów loterii.
Mamy nadzieję, że dla gości przybyłych na galę to spotkanie stanie się początkiem wspaniałej przygody, jaką będą chcieli przeżyć w sobotę 6 czerwca wspólnie z nami, ale też mamy nadzieję, że pozostawimy w naszych widzach taki niedosyt, że to spotkanie z hiszpańską kulturą będą chcieli kontynuować jeszcze później, kiedy już zgasną światła sceny.
A teraz najważniejsze. Jak uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czyli zdobyć bilety na galę? Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja zaproszeń do dnia 17 maja 2015 r. poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: bilety@wsth.nysa.pl. Z jednego adresu e-mail można zgłosić zapotrzebowanie na maksymalnie 2 bilety. Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przydziałem biletów i miejsc na sali widowiskowej. Informacja o przydziale biletów oraz o sposobie ich odbioru zostanie wysłana na adresy e-mail po 22 maja 2015 r.
Link do formularza zgłoszeniowego: http://wsth.nysa.pl/image…y_na_bilety.pdf
Więcej informacji: www.wsth.nysa.pl w dziale aktualności

ZAPRASZAMY!

Zródło: http://hiszpania.org.es

FORUM.GAZETA.PL Wieczór Kultury Hiszpańskiej – 24.05.2015 
W dniu 6 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa – Wieczór Kultury Hiszpańskiej.

Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu. Tym razem bohaterem naszego Wieczoru będzie kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, jeden z największych krajów europejskich, bardzo popularny pod względem turystycznym, czyli Hiszpania. Zaplanowaliśmy na 6 czerwca wiele atrakcji, które mamy nadzieję nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności. Oczywiście będą tańce hiszpańskie: tajemnicze flamenco oraz ogniste paso doble. Obejrzymy monodram o kłopotach w poszukiwaniu skarbów zaprezentowany w języku hiszpańskim, prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami, dowiemy się, kto jest zwycięzcą wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii. Wzorem lat ubiegłych planujemy także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka mody z Hiszpanii – pani Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej, jakiej tematem jest Hiszpania. Oczywiście nie zabraknie też dań kuchni hiszpańskiej oraz tak bardzo lubianej przez naszych widzów loterii.
Mamy nadzieję, że dla gości przybyłych na galę to spotkanie stanie się początkiem wspaniałej przygody, jaką będą chcieli przeżyć w sobotę 6 czerwca wspólnie z nami, ale też mamy nadzieję, że pozostawimy w naszych widzach taki niedosyt, że to spotkanie z hiszpańską kulturą będą chcieli kontynuować jeszcze później, kiedy już zgasną światła sceny.
A teraz najważniejsze. Jak uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czyli zdobyć bilety na galę? Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja zaproszeń do dnia 17 maja 2015 r. poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: bilety@wsth.nysa.pl. Z jednego adresu e-mail można zgłosić zapotrzebowanie na maksymalnie 2 bilety. Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przydziałem biletów i miejsc na sali widowiskowej. Informacja o przydziale biletów oraz o sposobie ich odbioru zostanie wysłana na adresy e-mail po 22 maja 2015 r.
Link do formularza zgłoszeniowego: wsth.nysa.pl/images/zdjecia/WIECZÓR_HISZPAŃSKI/Formularz_zgłoszeniowy_na_bilety.pdf
Więcej informacji: www.wsth.nysa.pl w dziale aktualności

ZAPRASZAMY!

Źródło: http://forum.gazeta.pl

EXPRES-MIEJSKI.PL Wieczór Kultury Hiszpańskiej – 15.05.2015
W dniu 6 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa – Wieczór Kultury Hiszpańskiej.

Więcej informacji: www.wsth.nysa.pl

Uwaga do wygrania wycieczka do Hiszpanii!

DANE KONTAKTOWE
www.wsth.nysa.pl
77 435 12 54 wew. 20

Źródło: http://www.express-miejski.pl

VISITOPOLSKIE.PL Wieczór Kultury Hiszpańskiej  – 05.05.2015

W dniu 06 czerwca 2015 r. o godzinie 18.00 w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7, odbędzie się zorganizowany przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa – Wieczór Kultury Hiszpańskiej.

Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu. Tym razem bohaterem naszego Wieczoru będzie kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, jeden z największych krajów europejskich, bardzo popularny pod względem turystycznym, czyli Hiszpania. Zaplanowaliśmy na 6 czerwca wiele atrakcji, które mamy nadzieję nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności. Oczywiście będą tańce hiszpańskie: tajemnicze flamenco oraz ogniste paso doble. Będzie muzyka i występy przepełnione energią i rytmem, dzięki czemu będziemy czuć się jak na prawdziwej hiszpańskiej fieście. Obejrzymy monodram o kłopotach w poszukiwaniu skarbów zaprezentowany w języku hiszpańskim, prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami, dowiemy się, kto jest zwycięzcą wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii. Wzorem lat ubiegłych planujemy także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka mody z Hiszpanii – pani Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej, jakiej tematem jest Hiszpania. Oczywiście nie zabraknie też dań kuchni hiszpańskiej oraz tak bardzo lubianej przez naszych widzów loterii.

Mamy nadzieję, że dla gości przybyłych na galę to spotkanie stanie się początkiem wspaniałej przygody, jaką będą chcieli przeżyć w sobotę 6 czerwca wspólnie z nami, ale też mamy nadzieję, że pozostawimy w naszych widzach taki niedosyt, że to spotkanie z hiszpańską kulturą będą chcieli kontynuować jeszcze później, kiedy już zgasną światła sceny.

Jak uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czyli zdobyć bilety na galę?

Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja zaproszeń do dnia 17 maja 2015 r. poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: bilety@wsth.nysa.pl. Z jednego adresu e-mail można zgłosić zapotrzebowanie na maksymalnie 2 bilety.  Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przydziałem biletów i miejsc na sali widowiskowej. Informacja o przydziale biletów oraz o sposobie ich odbioru zostanie wysłana na adresy e-mail po 22 maja 2015 r.

Źródło: http://visitopolskie.netkoncept.com

Rok akademicki 2013/2014

GAZZETTA ITALIA

„Wieczór Kultury Włoskiej w Nysie”     str. 1     str. 2     str. 3

Urząd Miejski w Nysie: „Wieczór Kultury Włoskiej w Nysie zachwycił publiczność”

Dnia 29 marca 2014 r. w Nyskim Domu Kultury odbył się Wieczór Kultury Włoskiej, wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz rokrocznie organizowanych imprez. Wieczór niesamowicie prestiżowy i ciekawy, który stał się wielkim wydarzeniem dla studentów ale także dla całej społeczności Opolszczyzny. Głównym organizatorem Wieczoru była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej Punkt  Konsultacyjny w Nysie. Jak przy każdym wieczorze kultury tak i w tym roku sala Nyskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi publicznością zaciekawioną bogatym programem jaki został przygotowany w celu przybliżenia kultury i obyczajów Italii – głównego bohatera Wieczoru.
Wieczór Kultury Włoskiej jest ósmym cyklicznym wydarzeniem, poświęconym kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu. Jego wspaniała historia, tradycja i kultura zauroczyła wszystkich uczestników Wieczoru. Całe wydarzenie poprowadziła (jak co roku) Pani  Dyrektor dr Bożena Węcka, która w najdrobniejszych szczegółach przygotowała cały program Wieczoru Kultury Włoskiej. To właśnie ona swoją pomysłowością i kreatywnością pomaga w nawiązywaniu dialogów międzykulturowych i umożliwia poznanie uroków danego kraju śródziemnomorskiego, w tym wypadku  Włoch. Przy okazji zachęca do odwiedzenia i poznania tego pięknego zakątka południowej Europy. Doceniając wagę podjętych przez WSTH działań oraz widząc potrzebę prowadzenia takich dialogów międzykulturowych patronat honorowy nad imprezą podobnie jka w poprzednich latach, także w tym roku objęli: Burmistrz Nysy Jolanta Barska oraz Starosta Powiatu Nyskiego Adam Fujarczuk, a dodatkowo  zaszczycili nas swoim patronatem Konsul Honorowy Republiki Włoskiej we Wrocławiu Pani Monika Przemysława Kwiatosz  oraz Włoska Agencja Rozwoju Gospodarki w Europie Środkowej-italDesk. Wieczór rozpoczął się od wystąpienia Dyrektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej p.k. Nysa, dr Bożeny Węckiej, która przywitała przybyłych gości i zaprosiła wszystkich do obejrzenia niesamowitego Wieczoru Kultury Włoskiej. Następnie prof. dr hab. Bernard Koziróg niezwykle interesująco przedstawił wspomnienia z pobytu we Włoszech i swoimi opowieściami wprowadził nas w świat kolebki renesansu, ukazując historię i  najciekawsze miejsca Italii.
 Po zaprezentowaniu uroków Włoch, specjalnie dla przybyłych gości zaprezentował się „SCOFFERS”, młody, ambitny, oryginalny zespół z solistką Martą Konik w dwu utworach: w coverze włoskiej piosenki „Tu vuò fà l’americano” (w oryginale wykonuje ją Renato Carosone) oraz we własnym utworze „Words”.
Kolejnym ważnym elementem wieczoru przede wszystkim dla studentów WSTH  p.k. Nysa było rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Włoszech, przeprowadzonego przez dra. Igora Barona i dra. Amadeusza Citlaka. Spośród wszystkich studentów biorących udział w konkursie wyłoniono najlepszą 4- kę studentów:

Byli to:

1. Maria Chryczyk – zwycięzca konkursu.

2. Marzena Hamankiewicz

3. Kamiński Przemysław

4. Łapot Dorota

Laureatka 1 miejsca Pani Maria Chryczyk otrzymała nagrodę im. Rafała Leszczyńskiego ufundowaną przez Biuro Podróży „Podzamcze” – wycieczkę do Włoch. Pozostali laureaci otrzymali nagrody książkowe wraz z dyplomami.

Nie mniej emocjonującym punktem programu był występ multiinstrumentalisty Janusza Toczek, który na gitarze wykonał utwór – Tu si 'na cosa grande (w oryginale wykonuje ją Domenico Modugno. Janusz Toczek w latach 1991-99 przebywał we Włoszech, gdzie współpracował z wieloma zespołami muzycznymi tj. ‘Elia and revolution time’ , The note of silenie’ ,Projekt 3’,’Figli di un re minore’, ’Juke box band’, ,Canta Italia’oraz w tercecie i kwartecie z Beppe Capozza. Dorobkiem pracy we Włoszech jest 9 płyt z różnymi rodzajami muzyki.

Program Wieczoru Kultury Włoskiej nie byłby kompletny, gdyby na scenie Nyskiego Domu Kultury nie zaprezentował się rodowity Włoch. W tej roli wystąpił Pan Andrea Bandirali dyrektor generalny Włoskiej Agencji Rozwoju Gospodarki w Europie Środkowej-italDesk, który podzielił się z widzami swoimi refleksjami na temat pobytu w Polsce jako „środka Europy” chętnie odwiedzanego przez Włochów.

Kolejnym punktem programu był występ  mistrza Włoch w salsie, Riccardo Recanatiego, który zaśpiewał utwór „Non me lo so spiegare”  Tiziano Ferro. Anturażu jego wystąpieniu nadawała tancerka wykonująca układy taneczne ze szkoły tańca Fly Dance Academy, której Recanatio jest założycielem.
Gromkie brawa od publiczności dla Fly Dance Academy były wstępem do włoskiego repertuaru współczesnego w wykonaniu duetu Karolina Kusyk & Janusz Toczek. Wykonywali znane utwory: “Un nuovo bacio”, „Vivo per lei” oraz „Volare” podczas którego zaangażowali publiczność do wspólnego śpiewu refrenu tego przeboju.

Organizatorzy starają się aby każdy „Wieczór Kultury” zaskakiwał publiczność, w związku z czym wprowadzono do programu punkt nauki włoskiej komunikacji niewerbalnej. Julia Rafalska i Giovanni Isnenghi – niczym Romeo i Julia połączeni wielką miłością Polka i Włoch prezentowali widowni gesty, którymi na co dzień posługują się Włosi. Często zabawne sytuacje o jakich opowiadała Pani Rafalska ubarwiał mimiką i gestami odzwierciedlającymi naturę włoską Pan Isnenghi.

Po interesującej lekcji włoskiej komunikacji niewerbalnej przyszedł czas na taniec – po raz drugi swój talent zaprezentował Riccardo Recanati z wraz z  tancerzami Fly Dance Academy w tańcu „Mambo italiano”, czyli salsa remix by Massimo Scalici. Po raz drugi w historii Wieczorów Kultury odbył się pokaz mody stylizowany motywami włoskimi. Profesjonalnie zaprezentowały się: Magdalena Fijałkowska, Ilona Pasternak, Paulina Trytko, Justyna Mazurkiewicz, Agnieszka Borodacz, Ewa Ciesielska zaprezentowały się w pięknych sukniach zaprojektowanych i wykonanych przez Atelier Krawieckie „Piu Bella” Beaty Kowackiej. O fryzury modelek zadbała Pani Izabela Jagusz właścicielka Atelier Fryzjerskiego natomiast autorką makijaży były Panie: Dorota Tokarczyk, właścicielka Gabinetu Kosmetycznego „Sora Noorte Beauty Lab” oraz menedżerka Debora Hulboj. Cały pokaz wyreżyserowała Pani Kamila Węcka nadając pokazowi ciekawą oprawę.

W kolejnym punkcie programu wystąpiła Pani Ewa Majcherczyk w repertuarze włoskich kompozytorów muzyki operowej: aria Rozyny (wl. Rosina) z opery Il Barbiere di Siviglia kompozytor Gioacchino Rossini. Ta niezwykle utalentowana Solistka Opery Śląskiej,  występowała na deskach  znanych teatrów włoskich w miastach Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna, Bergamo, Mantova, Novara, Palermo, Mediolan, Agrigento, wykonując role Cunegunde („Candide” L. Bernsteina), Zerlina („Don Giovanni” W.A. Mozarta), La Primadonna („Le convenienze ed inconvenienze teatrali” G. Donizettiego), Musetta („LaBoheme”G. Pucciniego).

Zahipnotyzowana publiczność po niezwykłym wykonaniu operowym Pani Majcherczyk mogła podziwiać fragment filmu „Imię Róży”, będący  wprowadzeniem do etiudy Umberto Eco pod tym samym tytułem.W roli głównej wystąpiła Pani Paulina Mankiewicz, studentka Instytutu Mediów i Nauk Społecznych WSTH pk. Nysa.

Ku uciesze widowni, po raz kolejny wystąpiły gwiazdy programu: Ewa Majcherczyk w repertuarze włoskich kompozytorów muzyki operowej: pieśń La Mattinata komp. Ruggero Leoncavallo, aria Lauretty z opery Gianni Schicchikomizytor Giacomo Puccini następnie Janusz Toczek wykonując tenorową arię Kalafa z początku trzeciego (ostatniego) aktu opery Turandot Giacomo Pucciniego  „Nessun dorma”.

Kulminacją Wieczoru Kultury Włoskiej była konkurs-loteria, spośród wszystkich zakupionych losów przez widzów Wieczoru „maszynki losujące” Zuzanna i Laura Żukowskie oraz Jaś Pietrzak, wylosowali 20 szczęśliwców, którzy po udzielonej odpowiedzi na pytanie konkursowe otrzymali niezwykle cenne nagrody: m.in. pracę malarską autorstwa Pani prof. Moniki Kamińskiej, bon na wykonanie fryzury inspirowanej motywami włoskimi ufundowany przez Atelier Fryzjerskie Pani Izabeli Jagusz, bon na suknię inspirowaną motywami włoskimi zaprezentowaną w pokazie mody odbywającego się podczas Wieczoru, zaprojektowaną przez Atelier Krawieckie „Piu Bella” Pani Beaty Kowackiej,  bon na zabieg kosmetyczny ufundowany przez Gabinet Kosmetyczny „Sora Noorte Beauty Lab” Pani Doroty Tokarczyk, 2 bony na romantyczną kolację w restauracji „Włoski Smak” w Prudniku i Jarnołtówku Pani Marii Kozaczek, full pass ufundowany przez szkołę tańca „Fly Dance Academy” z siedzibą we Wrocławiu na  6th Summer SBK Festiwal we Wrocławiu.

Nagrodą główną w konkursie-loterii był bon wakacyjny na pobyt we Włoszech ufundowany przez Biuro Podróży „Merkury” Pani Wiesławy Uryasz- Kołacz.

Po tym emocjonującym punkcie Wieczoru Kultury Włoskiej,  Konsul Honorowy Republiki Włoskiej we Wrocławiu Pani Monika Przemysława Kwiatosz podzieliła się refleksjami ze współpracy polsko- włoskiej i opiniami na temat postrzegania przez młodzież włoską naszego kraju. Swoją, życzliwością  i ciepłem zjednała sobie sympatię wszystkich uczestników Wieczoru. Z uśmiechem na twarzy podziękowała za organizację tak prestiżowej imprezy. Na koniec serdecznie zachęciła wszystkich do odwiedzenia  gorącego i urokliwego kraju, jakim są Włochy.

Na koniec pozostawiono uczestnikom Wieczoru zagadkę, o której wykonanie poproszono Riccardo Recanati oraz tancerzy Fly Dance Academy, którzy zaprezentowali fragment tańca charakterystyczny dla przyszłego „Wieczoru Kultury”. II część uroczystości przeniosła się na I piętro gdzie honorowi gości dokonali otwarcia wystawy prac malarskich– Pani prof. dr hab. Moniki Kamińskiej, której prace ukazywały uroki Włoch oraz wystawy zdjęć pt. „Włoskie podróże” którą udostępnił nam Sławomir Legut właściciel Biura Podróży – „Włoskie Podróże”.

Dalej na gości wieczoru czekał  festyn włoski we foyer NDK, z wieloma atrakcjami, m.in. poznawaniem tajników win włoskich z sommelierem Restauracji „Przystań” i „ Marina” we Wrocławiu, degustacją dań kuchni włoskiej przygotowanej przez Restaurację „Kazamaty”.

Sobotni wieczór był pełen elegancji i stylu, wszyscy przybyli goście byli serdecznie witani przez  gentelmanów oraz damy, zwracające wszystkich uwagę tajemniczymi maskami i pięknymi sukniami wieczorowymi, które nadawały swym wyglądem wyjątkowy nastrój całemu wieczorowi.
Udało się organizatorom spotkania Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej pk. Nysa odtworzyć tu w Nysie  tą niezwykłą, serdeczną i barwną atmosferę jaka panuje w słonecznej Italii. Teraz po Wieczorze pozostały miłe wspomnienia i oczekiwanie na następny rok  i następny niesamowity kraj śródziemnomorski jaki przyjdzie nam znów zobaczyć. Wiemy, że atrakcji będzie znów co niemiara….

Źródło: http://www.nysa.eu/aktualnosc-6317-wieczor_kultury_wloskiej_w_nysie.html

VisitOpolskie.pl: „Relacja z Wieczoru Kultury Włoskiej w Nysie

Link: http://www.visitopolskie.pl/cz/news/read/id,714/t,Relacja-z-Wieczoru-Kultury-Wloskiej-w-Nysie.html

TVP Opole: „Wieczór kultury włoskiej”

Włochy to miejsce, do którego chce się wracać. A każdy kto tam jeszcze nie był, na pewno złapał bakcyla po wczorajszym wieczorze kultury włoskiej. W Nyskim Domu Kultury zorganizowała go Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna.

Link: http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/kulturalne/wieczor-kultury-wloskiej/14598668

Radio Opole: „W Nysie wieczór po włosku”

Link: http://www.radio.opole.pl/2014/marzec/kultura-i-rozrywka/w-nysie-po-wlosku.html

terazOPOLE.pl: „Wieczór Kultury Włoskiej”

Link: http://www.terazopole.pl/wydarzenia/12390/wieczor_kultury_wloskiej.html

Nowiny Nyskie: Niesamowita podróż do Italii”

Link do galerii: http://www.nowinynyskie.com.pl/component/phocagallery/category/2-wiecz%C3%B3r-kultury-w%C5%82oskiej.html

Artykuł TUTAJ

Źródło: Nowiny Nyskie

Klub Mamuśki – facebook

Urodowo i fitnessowo Nysa zaczęła nowy rok:) Dziękujemy naszym ekspertom za świetne zajęcia, a Centrum Poznańska za gościnę:)

Link: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.667812683257369.1073741918.193961730642469&type=1

Klub Mamuśki: „Najbliższe spotkania”

NYSA

Styczniowe spotkanie:

Data: 31.01.2014 r., piątek, godz. 17.30

Miejsce: Centrum Edukacyjne, 48-300 Nysa, ul. Poznańska 1

Temat: „Co nieco o zdrowiu i urodzie każdej mamy”

Prowadzący: Centrum Edukacyjne, www.poznanska.nysa.pl

Formuła spotkania: warsztaty

Opis: Klub Mamuśki oddział Nysa wspólnie z Centrum Edukacyjnym serdecznie zaprasza wszystkie mamy na pierwsze w nowym roku spotkanie dla mam. Nowy rok zaczynamy prozdrowotnie – urodowo i fitnessowo. Będą porady specjalisty w dziedzinie kosmetologii, a także zajęcia fitness, czyli aerobik o średnim nasileniu połączony z pilatesem i ćwiczeniami z piłką. Wszystkie mamy, które wezmą udział w zajęciach będą mogły przekonać się, że ćwiczenia te przynoszą nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawiają wygląd całej sylwetki, wpływają korzystnie na nasze samopoczucie, niwelują bóle kręgosłupa i stawów. A wszystko to przy odpowiednio dobrej muzyce, która pozwoli na relaks i odprężenie.

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać na adres: nysa@klubmamuski.pl W tytule maila należy wpisać „styczeń”. Spotkanie jest bezpłatne.

Źródło: strona internetowa Klubu Mamuśki. link: http://www.klubmamuski.pl/index.php/spotkania/najblizsze-spotkania/29-dla-mam

Urząd Miejski w Nysie: „Co nieco o zdrowiu i urodzie, czyli styczniowe spotkanie Klubu Mamuśki”

W dniu 31 stycznia Klub Mamuśki oddział Nysa wspólnie z Centrum Edukacyjnym serdecznie zaprasza wszystkie mamy na pierwsze w nowym roku spotkanie dla mam.

Nowy rok zaczynamy prozdrowotnie – urodowo i fitnessowo. Będą porady specjalisty w dziedzinie kosmetologii, a także zajęcia fitness, czyli aerobik o średnim nasileniu połączony z pilatesem i ćwiczeniami z piłką. Wszystkie mamy, które wezmą udział w zajęciach będą mogły przekonać się, że ćwiczenia te przynoszą nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawiają wygląd całej sylwetki, wpływają korzystnie na nasze samopoczucie, niwelują bóle kręgosłupa i stawów. A wszystko to przy odpowiednio dobranej muzyce, która pozwoli na relaks i odprężenie.

Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie Klub Mamuśki działające w Nysie od ponad roku i tworzące mamusiową społeczność. W ramach Klubu organizowane są cykliczne, bezpłatne spotkania dwa razy w miesiącu – jedno dla mam z dziećmi (zawsze na początku miesiąca) oraz pod koniec miesiąca – dla samych mam.

Data: 31.01.2014r., piątek,  godz. 17.30

Miejsce: Centrum Edukacyjne, 48-300 Nysa, ul. Poznańska 1

Temat: Co nieco o zdrowiu i urodzie każdej mamy

Prowadzący: Centrum Edukacyjne, www.poznanska.nysa.pl

Formuła spotkania: warsztaty

Zapisy: zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na nysa@klubmamuski.pl (w tytule prosimy wpisać: mama). Spotkanie  jest bezpłatne. Wszystkie mamy przynoszą ze sobą strój sportowy i obuwie zmienne.

Szczegółowe informacje na: www.klubmamuski.pl

Żródło: strona internetowa Urzędu Miasta Nysa. link: http://www.nysa.eu/aktualnosc-6096-co_nieco_o_zdrowiu_i_urodzie_czyli.html

Urząd Miejski w Nysie: „Specjalna transmisja multimedialna z wykorzystaniem łączy światłowodowych”

W niedzielę 26 stycznia w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej przy ulicy Poznańskiej 1 w ramach wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość odbyła się specjalna transmisja multimedialna z wykorzystaniem łączy światłowodowych, które specjalnie w tym celu zostały w Nysie zainstalowane. Inicjatorem tej inwestycji jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego z Katowic, która w ten sposób przybliżyła siedzibę główną Uczelni do studenta zamieszkałego w dalszej odległości od Katowic. Ta nowatorska inicjatywa będzie wykorzystywana do prowadzenia studiów magisterskich GWSH na kierunku: Turystyka i rekreacja w specjalnościach: Turystyka międzynarodowa, Turystyka uzdrowiskowa i odnowa biologiczna, Turystyka zdrowotna i agroturystyka oraz na kierunku Zarządzanie w specjalnościach: Marketingowe zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie w sporcie i inne. Studia ruszają już w naborze zimowym od 1 marca 2014. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przyszli kandydaci na studentów Studiów magisterskich mieli okazję porozmawiać z władzami GWSH, oraz z przedstawicielami poszczególnych komórek organizacyjnych. Wszystkich chętnych zapraszamy Więcej informacji: Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna p.k Nysa ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa, www.wsth.nysa.pl; www.poznanska.nysa.pl; m.winiarz@wsth.nysa.pl, koordynator: mgr Marta Winiarz tel. 77 435 12 54 wew. 24.

Żródło: strona internetowa Urzędu Miasta Nysa. link: http://www.nysa.eu/aktualnosc-6130-specjalna_transmisja_multimedialna_z.html

Rok akademicki 2012/2013

Starostwo Powiatowe w Nysie: „Rok akademicki na nyskich uczelniach rozpoczęty”

W dniu 12 października 2012 r. w Muzeum w Nysie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej p.k. Nysa i oddziału zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Nysie.Studentów i zaproszonych gości powitała dr Bożena Węcka. Goście zapoznali się prezentacją i dorobkiem szko. Starosta Nyski Adam Fujarczuk m.in. podkreślił ważną rolę uczelni wyższych działających w Nysie, życzył studentom owocnej nauki a absolwentom i gronu profesorskiemu sukcesów zawodowych. List z życzeniami od Burmistrz Nysy odczytał Wiceburmistrz Aleksander Juszczyk. Podczas inauguracji odbyła się uroczysta graduacja absolwentów GWSH ZOD Nysa i WSTH p. k. Nysa, a także immatrykulacja studentów WSTH. Wykład inauguracyjny p.t. „Promocja zdrowia w miejscu pracy” wygłosiła J.M. Rektor WSTH prof. dr n. med. Anna Słonecka-Polok. Uroczystość uświetnił występ chóru Hosanna pod kierownictwem Mariusza Drożdzala.

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Nysie

Regionalna Telewizja Opolskie „Dni kariery”

Na stronie internetowej Regionalnej Telewizji Opolskie pojawił się artykuł dotyczący Dni kariery organizowanych w WSTH p.k. Nysa. Linki do artykułu:

http://www.telewizjaopolskie.pl/index.php/edukacja/item/432-dni-karieryhttp://www.telewizjaopolskie.pl/index.php/edukacja/item/432-dni-kariery<

Rok akademicki 2002/2003

Rok akademicki 2003/2004

Rok akademicki 2011/2012

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.