Baza dydaktyczna

Potencjał techniczny WSTH pk. Nysa

W dniu 30 listopada 2009 r. został podpisany akt notarialny na zakup budynku w Nysie przy ulicy Poznańskiej 1, który Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej dzierżawiła od Starostwa Powiatowego w Nysie już od 8 lat.

W uroczystym podpisaniu aktu udział wzięli: z ramienia Starostwa Powiatowego w Nysie – Starosta Nyski Adam Fujarczuk, Wicestarosta Nyski Czesław Biłobran, Naczelnik Wydziału Geodezji Maria Sobczyk oraz z ramienia WSTH w Podkowie Leśnej – JM Rektor prof. dr hab. Bernard Koziróg, Dyrektor Punktu Konsultacyjnego w Nysie Bożena Węcka.

Budynek po przejęciu na własność przez Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną z Podkowy Leśnej zyskał nowe oblicze. Zwiększyła się liczba sal wykładowych  oraz powstały pracownie przedmiotowe oraz  nowe pomieszczenia jakie służą Uczelni. Budynek przy wykorzystaniu pełnej powierzchni – 1500 m2 zyskał nowy, bardziej nowoczesny wygląd. Prace remontowe rozpoczęły się natychmiast po podpisaniu umowy. Dzięki tym zabiegom, studenci nowo powołanych kierunków zyskali lepsze i bardziej komfortowe  warunki do nauki.

W chwili obecnej przebudowany i zmodernizowany budynek składa się z trzech kondygnacji o łącznej powierzchni1450 m2, studenci mają do dyspozycji: : 2 sale audytoryjne (84, 88 miejsc), 6 sal wykładowych (40-46 miejsc), 6 sal ćwiczeniowych (20-26 miejsc). Wszystkie sale wykładowe posiadają projektory. Uczelnia posiada także 13 sal do zajęć zdalnych.

 Dodatkowo do dyspozycji uczestników są: biblioteka, szatnia, recepcja, toalety, kawiarenka, strefa rekreacyjna wewnętrzna i zewnętrzna oraz węzły sanitarne. W budynku jest dostępny Internet bezprzewodowy.  Dodatkowo w budynku znajdują się pracownie przedmiotowe doskonale wyposażone do zajęć praktycznych: medycznych, kosmetycznych, zajęć praktycznych obsługi osób niepełnosprawnych. Budynek dopełniają pomieszczenia dla administracji. Teren obiektu jest ogrodzony i zagospodarowany.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.