WYDARZENIA: WSTH P.K. NYSA SPONSOREM RAJDU TREKKINGOWEGO

PODSUMOWANIE I NYSKIEGO RAJDU TREKKINGOWEGO – NYSA 21.04.2013

 

      W dniu 21 kwietnia 2013 r. odbył się w Nysie I nyski rajd trekkingowy pn „Śladami Księstwa nyskiego”. Już przed 6 rano zaczęły pojawiać się w Bastionie Św. Jadwigi przy ulicy Piastowskiej pierwsze grupy chętnych uczestników. Doskonała pogoda sprawiła, że wszystkim od rana dopisywał bardzo dobry humor i każdy chciał jak najszybciej wyruszyć na trasę. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów rozpoczynał się rajd. Pierwsi uczestnicy wyruszali na 30 i 40 km. Niespełna godzinę później rajd rozpoczynali uczestnicy na 18 km. Około godziny 8 wiedzieliśmy już, że plan minimum został zrealizowany a frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Zapewniliśmy uczestnikom wiele atrakcji m.in. możliwość zwiedzania Bastionu Św. Jadwigi, Fortu Wodnego, Pałacu biskupiego w Siestrzechowicach, klasztoru Benedyktynów z piękną panoramą górską w Biskupowie, najstarszego a zarazem najmniejszego rezerwatu województwa opolskiego w Markowicach „Przyłęk” i wielu ciekawych zabytków jak chociażby krzyże pokutne. Na punktach kontrolnych  w Wilamowicach Nyskich i Białej Nysce można było spróbować wspaniałego chleba pieczonego w XVIII wiecznym piecu ze smalcem i kiszonym ogórkiem, poczęstować się pączkiem i wodą, napić kawy lub herbaty (Wilamowice Nyskie). Dodatkowymi atrakcjami były imprezy zorganizowane po powrocie w Bastionie Św. Jadwigi tj. koncert Pana Dawida Brzozowskiego uczestnika programu „Bitwa na Głosy” – występował w drużynie Edyty Górniak oraz otwarcie wystawy fotograficznej Pana Arkadiusza Jabłońskiego z Głuchołaz słynnego już grotołaza, którego zdjęcia i zbiory z podziemi zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach. Wystawę można oglądać do końca maja.
      W rajdzie wzięli udział uczestnicy z Wrocławia, Głuchołaz, Kłodzka, Prudnika, Sławniowic, Kopernik, Sidziny, Przełęku, Otmuchowa, Opola, Lubrzy, Świdnicy, Zawadzkiego, Paczkowa, Brzegu, Krakowa i Nysy oraz 42 osobowa wesoła i kolorowa ekipa
z Czech i dwie osoby ze Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi przybyli do nas z Jesenika, Opavy, Krnova, Bruntala, Lipowej Lazni, Zlatych Hor, Mikulovic, Ondrejovic, Ceskiej Vsi, Pisecnej.
      Najstarszym uczestnikiem była Pani Krista Voracova z Jesenika (77), a najmłodszym uczestnikiem Pani Aleksandra Łuszcz z Paczkowa (8). Najliczniejszą grupą byli uczestnicy
z Jesenika 18 osób. Wszyscy uczestnicy rajdu dotarli na metę!
      Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że już dziś możemy mówić o wielkim sukcesie tej imprezy.

      Serdecznie dziękuję za wsparcie sponsorom: Pani Bożenie Węckiej – Dyrektor WSTH p.k. Nysa, Pani Janinie Janik – Dyrektor NDK Nysa, Panu Adamowi Zelent – Vektor Studio, Panu Januszowi Skrzypek – Chłodnictwo i klimatyzacja, Panu Dariuszowi Pięt – GP, Panu Jarosławowi Sapierowskiemu – Agencja PZU, Panu Łukaszowi Jasek – Nyska Grupa Ultrass, Pani Marii Roguckiej – Koło Gospodyń Wiejskich Wilamowice. Dziękuję również przewodnikom i wszystkim tym, którzy pracowali przy obsłudze rajdu: Panu Zbigniewowi Błauciak, Pani Krystynie Dubiel, Pani Małgorzacie Klakla, Pani Annie Hasiak, Pani Agnieszce Sowa, Pani Nikoli Mackiewicz, Pani Klaudii Szymańskiej, Panu Arkadiuszowi Jabłońskiemu, Panu Jerzemu Strzelczyk, Panu Łukaszowi Jasek, Panu Arturowi Sowa, Panu Dawidowi Błauciak,  Panu Mateuszowi Chrzanowskiemu, Panu Jarosławowi Srębacz. Dziękuję patronowi medialnemu: Radio Nysa fm za wielkie wsparcie i ciepłe słowa. Podziękowania kieruję również w stronę fotografa Pana Marcina Ziółkowskiego, który towarzyszył uczestnikom rajdu podczas ich zmagań na trasie oraz wykonał pełną dokumentację zdjęciową z naszej imprezy.
      Mam nadzieje, że nyski rajd trekkingowy wpisze się na stałe w kalendarz imprez i już serdecznie zapraszam wszystkich za rok, bo pomysłów mamy wiele. Za potknięcia i błędy bardzo Państwa przepraszam i życzę wielu udanych rajdów w tym rozpoczynającym się sezonie turystycznym.

 

Marcin Nowak
Przewodnik terenowy

 

Zdjęcia z rajdu:

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.