WYDARZENIA: RELACJA z zajęć praktycznych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nysie

W dniu 22 i 27 marca 2012 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Twardowskiego w Nysie studenci studiów podyplomowych kierunku Oligofrenopedagogika oraz słuchacze kursu kwalifikacyjnego z Oligofrenopedagogiki wzięli udział w zajęciach, które miały na celu przełożenie nabytej wiedzy teoretycznej na praktyczną oraz wzbogacenie jej o bezpośredni kontakt z osobami pracującymi z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz podopiecznymi placówki.

 

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z dyrektorem SOSW, panem dr Jackiem Tyczką, który zaznajomił studentów i kursantów ze specyfiką działania ośrodka, funkcjonowaniem i najistotniejszymi zadaniami grup terapeutycznych. Przedstawił również sukcesy wychowawcze na co dzień uczących się i przebywających w zarządzanej przez niego instytucji podopiecznych.

 

Następnie młodzież i studenci przystąpili do rywalizacji w konkursie plastycznym wiedzy o Nysie. Zwycięzcy otrzymali gratulacje i oklaski.

 

Kolejnym punktem praktyk było zwiedzanie internatu, gdzie mogli zapoznać się z zasadami jego działania, warunkami w jakich mieszkają osoby znajdujące się pod opieką ośrodka.

 

Na zakończenie spotkania, gości zaproszono na przygotowany przez wychowanków poczęstunek.
Zdobyte doświadczenia, które wzbogaciły zasób wiedzy z całą pewnością okażą się pomocne w pracy zarówno w ośrodkach specjalnych, jak i w środowisku rodzinnym osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.