WYDARZENIA: REALIZACJA projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” w WSTH p.k. Nysa

W budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej p.k. Nysa realizowany jest projekt pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” we współpracy z firmą Gold Tour z Prudnika.  Projekt adresowany jest do młodzieży publicznych szkół zawodowych Dolnego Śląska i zakłada poszerzenie dotychczasowej oferty edukacyjnej tych szkół o działania umożliwiające każdemu uczniowi wszechstronny rozwój. W projekcie uczestniczy 135 szkół.

W ramach projektu uczniowie biorą udział w zajęciach, które prowadzą wykładowcy  Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny w Nysie.  

Uczniowie biorą udział w zajęciach z następującej tematyki:

==> Nakrywanie i dekoracja stołów do dań specjalnych
Podczas tych zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu charakteryzowania dań specjalnych, doboru naczyń, sztućców i szkła do konkretnych potraw, prawidłowego nakrywania stołu do dań specjalnych.

==> Animacja w turystyce
W trakcie tych zajęć uczniowie poznają pojęcie animator, animacja, rodzaje animatorów- Kids Entertainer, Sport Entertainer, Show Entertainer, All – Around Entertainer; nabywają umiejętności z zakresu: organizowania gry i zabawy na powitanie, na pożegnanie, interakcyjne i integracyjne, zaplanowania i zorganizowania różnych form działalności rekreacyjnej dla konkretnej grupy wiekowej, łączenia umiejętności praktycznych i teoretycznych umożliwiających w sposób profesjonalny prowadzenie zajęć z grupą w obszarach animacji.

==> Sylwetka zawodowa pracownika przedsiębiorstwa turystycznego
Na tych zajęciach uczniowie poznają umiejętności  i cechy jakie powinien posiadać pracownik przedsiębiorstwa turystycznego aby móc sprawować opiekę nad grupą turystów, nabywają umiejętności w zakresie zagadnień ekonomiczno-finansowych;

==> Savoir vivre  w turystyce międzynarodowej   –   na co dzień i od święta
Podczas tych zajęć uczniowie poznają pojęcie savoir vivre, wielokulturowe aspekty podróżowania międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem zasadniczych różnic w komunikacji werbalnej i niewerbalnej  kręgów kulturowych Europy (z podziałem na zachodnią i wschodnią Europę), Ameryki Północnej,  krajów latynoamerykańskich, Azji i Afryki; zapoznają się z zasadami panującymi w międzynarodowym ruchu powietrznym, morskim i drogowym.

Poniżej reportaż zdjęciowy z przeprowadzonych zajęć.








































Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.