WYDARZENIA: Relacja z III Rajdu Trekkingowego

Relacja z III Nyskiego Rajdu Trekkingowego „Śladami Księstwa Nyskiego”

 

III nyski rajd trekkingowy „Śladami Księstwa Nyskiego”, który odbył się 27 czerwca 2015 r.można uznać za w pełni udany. Wymarzona pogoda do wędrowania, piękne miejsca, ciekawe zabytki, różnorodne atrakcje spowodowały, że już od 6 rano pojawili się turyści na starcie w Bastionie św. Jadwigi. Do wyboru były cztery trasy na 10, 20, 40, 50 km. Największą popularnością cieszył się dystans 20 km. Cieszymy się jednak bardzo, że spora grupa przeszła na koronnym dystansie 50 km. Piechurzy i biegacze przybyli do nas najliczniej z Głuchołaz i Prudnika. Nie brakowało również uczestników z Opola, Brzegu, Zawadzkiego, Głogówka, Ziębic, Oławy, Kędzierzyna-Koźla. Byli oczywiście mieszkańcy Nysy i Powiatu Nyskiego. Rajd poświęcony został zmarłemu na początku czerwca Pawłowi Vankowi. Był to gigant turystyki czeskiej, wielki miłośnik gór, przyrody, wędrowania, wspaniały przyjaciel. Organizator wielu podobnych rajdów i imprez, prezes Klubu Czeskich Turystów w Ondrejovicach. Zaszczytem dla nas jest, że brał udział w nyskim rajdzie w pierwszej edycji. Pamięć kolegi uczcili w Nysie turyści czescy, którzy licznie pojawili się na starcie rajdu.

Dodatkową atrakcją rajdu był na mecie w Bastionie św. Jadwigi koncert Dawida Brzozowskiego – uczestnika programu „Bitwa na Głosy”, który umilał czas przybyłym z trasy wędrowcom. Zadaniem uczestników na trasie, było trafić do punktów kontrolnych i podbić pieczątkę żeby potwierdzić, że uczciwie uczestniczą w zabawie. Na punktach kontrolnych i na mecie rajdu częstowano wędrowców żurkiem, chlebem ze smalcem i ogórkiem, pizzą i kiełbaskami.

Rozlosowano również dwie nagrody. Burmistrz Nysy Pan Kordian Kolbiarz wylosował losy szczęśliwców, którzy otrzymali koszulkę siatkarską Piotra Łuki z autografami z AZS Olsztyn oraz bon na przegląd i konserwację klimatyzacji.

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować całej armii ludzi, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy. Przede wszystkim obsłudze punktów kontrolnych, kolegom i koleżankom z Informacji Turystycznej, rodzinie, przyjaciołom, znajomym.

Osobne podziękowania dla Pana Burmistrza, który objął patronatem nasz rajd, wszystkim sponsorom bez których nie bylibyśmy w stanie podjąć się tak dużego wyzwania i osobom które są cichymi bohaterami tego rajdu, a także patronom medialnym.                        

 

Marcin Nowak

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.