WYDARZENIA: RELACJA Z GRADUACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2013/2014 I INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015

Graduacja to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu uczelni. Jest ona po części smutna, bo żegnamy się, ale po części radosna, bo oznacza sukces w życiu studentów, a właściwie już absolwentów. Także w murach nyskiego oddziału Wyższej Szkoły Teologiczno- Humanistycznej im. Michała Beliny Czechowskiego w Podkowie Leśnej 12 października 2014 r. o godzinie 8.00 dla studentów Instytutów: Turystyki, Promocji Zdrowia oraz Mediów i Nauk Społecznych nastąpił ten uroczysty dzień wieńczący ich  kolejny etap edukacji.

 

Studentów, ubranych w odświętne togi powitała Pani dyrektor Punktu Konsultacyjnego Nysa – dr Bożena Węcka. Podkreślając 12- letnią tradycję kształcenia studentów w murach naszej Uczelni, zacytowała słowa Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej: „kolejne sprzyjające lepszemu studiowaniu rozwiązanie, to ułatwienie uczelniom prowadzenia studiów interdyscyplinarnych – na różnych wydziałach. W ten sposób oferta studiów będzie dla Was ciekawsza a poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności nie będzie wymagało studiowania na kilku kierunkach”.

 

Pani dyrektor w ten sposób podkreśliła uruchomienie po raz pierwszy na naszej Uczelni właśnie studiów interdyscyplinarnych we współpracy z Wyższą Szkołą Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki. Studenci będą u nas kształcić się równocześnie na dwóch kierunkach politologii i teologii, w dwóch specjalnościach: menedżera turystyki oraz turystyce śródziemnomorskiej.

 

Pani dyrektor zapraszała również absolwentów do kontynuowania nauki na studiach magisterskich bądź podyplomowych.

 

List do studentów w imieniu JM Rektor WSTH prof. dr Anny Słoneckiej- Polok odczytał dyrektor Instytutu Pedagogicznego dr Igor Baron, życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym zgromadzonym studentom i absolwentom.

 

Graduacja była okazją do wręczenia wyróżnień najzdolniejszym studentom. Wręczenia dyplomów dokonał dyrektor Instytutu Turystyki i Instytutu Mediów i Nauk Społecznych dr Amadeusz Citlak,  natomiast nagrody książkowe wręczał dyrektor Instytutu Pedagogicznego dr Igor Baron.

 

Z Instytutu  Mediów i Nauk Społecznych wyróżniono studentów z najwyższymi średnimi ocen:
1.  Wajdzik Agata   
 Z Instytutu Promocji Zdrowia:
1.  Kowalczyk Beata
2. Żebroń Natalia

 

Gratulujemy wszystkim studentom. Głęboko wierzymy, że to dopiero początek sukcesów naszych absolwentów.

 

W tych podniosłych chwilach uczestniczyli również studenci I roku studiów licencjackich, dla których po graduacji odbyła się Inauguracja semestru letniego nowego roku akademickiego 2014/2015. Immatrykulację poprowadził dr Amadeusz Citlak:

 

W imieniu całej braci studenckiej wyróżniono osoby:
•    IPZ – Mormul Magdalena, Sidło Aneta
•    IMiNS – Gromala Magdalena, Porzuczek Kamil
•    IT –  Sakas Krystian
•    INTERDYSCYPLINARNE – Srębacz Jarosław

 

Następnie odbyło się uroczyste odsłuchanie pieśni Gaude Mater Polonia. Po wręczeniu aktów ślubowania wyróżnionym studentom, studenci I roku przystąpili do ślubowania. Ślubowanie poprowadziła Pani dyrektor Punktu Konsultacyjnego Nysa – dr Bożena Węcka. Po ślubowaniu nastąpiło zamknięcie immatrykulacji studentów. Interesujący wykład inauguracyjny dotyczący wybitnej postaci Tomasa Edisona wygłosił dr Amadeusz Citlak, zauważając, że ta wybitna postać jako samouk swoją dociekliwością i uporem zapisał się w historii jako wielki wynalazca. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali „Gaudeamus Igitur”.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.