WYDARZENIA: PROJEKT „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” w relacji uczniów ZS w PieszycachWYDARZENIA:

W dniu 16.12.2011r. już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Pieszycach uczestniczyli w zajęciach praktycznych realizowanych w wyspecjalizowanych ośrodkach badawczo-rozwojowych. Miejscem zajęć była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Nysie.
Rano o godz. 7.30 podjechał po nas autobus i ruszyliśmy w drogę – na zajęcia, które rozpoczynały się o godz. 9.30. W drodze mieliśmy możliwość oglądnięcia zabytków w mijanych miejscowościach, a także wysłuchania ciekawych opowieści na ich temat dzięki uprzejmości pani pilot. W zajęciach uczestniczyło 13 uczniów z kl. II technikum hotelarstwa i III technikum obsługi turystycznej: Natalia Żurek, Maciej Kubiak, Adriana Zarzycka, Anna Kot, Jakub Karpierz, Rafał Najwer, Emil Cencora, Sara Lekka, Karina Janik, Klaudia Zimińska, Jakub Kapica, Karolina Rosa, Robert Niciejewski.
Na miejscu zaproponowano nam udział w następujących zajęciach: Animacja w turystyce (1godz), Sylwetka zawodowa pracownika przedsiębiorstwa turystycznego (2 godz.), Savoir vivre w turystyce międzynarodowej , na co dzień i od święta (3 godz.), Nakrywanie i dekoracja stołów do dań specjalnych (4godz.).
Zajęcia podobały nam się niezmiernie. Dużo skorzystaliśmy, a przy okazji miło spędziliśmy czas. Mieliśmy okazję skonfrontować naszą wiedzę z wiedzą uczniów z innych szkół, a także praktycznie ją wykorzystać. Opiekunem grupy podczas wyjazdu była pani Beata Czerniejewska a koordynatorem pani dyrektor Beata Tomaszczyk.

 

Beata Czerniejewska
Ewa Krzywda
żródło: http://www.zspieszyce.pl/

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.