WYDARZENIA: PROJEKT „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”- relacja uczniów ZSOiZ w Bolesławcu

W dniu 12.12.2011 uczniowie kl. II ZSZ i Technikum nr 3 mieli okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej organizowanej przez Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Instytucją goszczącą nas w swoich murach była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej-Punkt Konsultacyjny w Nysie. Uczniowie podzieleni na cztery grupy z kolegami ze szkoły z Jeleniej Góry z tej samej branży turystycznej , uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez 4 wykładowców.
Tematyka zajęć to :,,Nakrywanie i dekoracja stołów do dań specjalnych ”-z których uczniowie uczestnicząc w wykładzie i warsztatach dowiedzieli się jak przygotować zastawę i jak spożywać np. owoce morza ,karczochy i inne dania specjalne. Kolejne zajęcia z ,,Animacji w turystyce –były okazją do integracji ,zabawy ,ruchu i tańców . Zajęcia wywołały wiele radości i sprawiły ogromną frajdę wszystkim uczestnikom warsztatów oraz pokazały ,że każdy ma poczucie rytmu i humoru oraz jak ważną rolę w życiu odgrywają specjaliści od animacji.  
Po przerwie na słodki poczęstunek zostaliśmy zaproszeni na zajęcia : ,,Sylwetka zawodowa pracownika przedsiębiorstwa turystycznego” . Zajęcia oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu etyki zawodowej i komunikacji interpersonalnej stały się okazją do praktycznego wykorzystania teorii przy odgrywaniu scenek rodzajowych ,związanych z wcielaniem się w role trudnych klientów i pracowników branży turystycznej.
Ostatni wykład ,,Savoir vivre w turystyce międzynarodowej na co dzień i od święta –był okazją do poznania zasad protokołu dyplomatycznego, zweryfikowania stereotypów dotyczących zasad dobrego wychowania w różnych kulturach ,zachowania się przy stole i w ważnych sytuacjach życiowych takich jak podróże krajowe i zagraniczne, przyjęcia , uroczystości.
Dzięki różnorodności zajęć i sprawnej organizacji wszyscy uczestnicy zajęć z dobrymi humorami i głową pełną nowej wiedzy wracali z poczuciem mile spędzonego czasu. Uczestnikom wycieczki nie przeszkadzała nawet bardzo wczesna pora wyjazdu –5.30, która wygoniła największych spóźnialskich punktualnie z łóżek na wycieczkę.
Ostatnim miłym akcentem wycieczki było wręczenie nam przez organizatorów wyjazdu dyplomów uczestnictwa w zajęciach.  Pragniemy gorąco podziękować za możliwość uczestniczenia w wyjątkowo ciekawych zajęciach Dyrekcji Biura Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Wałbrzychu ,przewoźnikowi którym było Biuro Turystyki Rodzinnej Gold Tour w Prudniku oraz Dyrekcji ZSOiZ za sprawną organizację wyjazdu.

 

Uczniowie II ZSZ ,Technikum nr 3 ZSOiZ w Bolesławcu
oraz opiekunki Anna Nowak i Anita Nakonieczna
źródło: http://sucharski.boleslawianie.pl/

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.