WYDARZENIA: III Nyski Rajd Trekkingowy „Śladami Księstwa Nyskiego”

III Nyski Rajd Trekkingowy „Śladami Księstwa Nyskiego”

 

Kiedy kilka lat temu zrodził się pomysł, żeby w Nysie zorganizować pieszy rajd na długich dystansach, wielu ludzi sądziło, że to zły pomysł. Mówili, że nie ma gór, pytali czy ktoś będzie chętny do udziału w rajdzie, mówili żeby lepiej zrobili to inni w okolicy itd.

 

Okazało się jednak, że grupa turystycznych „wariatów” nie poddała się i postanowiła spróbować stworzyć nowy turystyczny produkt na terenie Nysy.
Już I rajd trekkingowy, który został zorganizowany w 2013 r. rozwiał wszystkie obawy i wątpliwości co do powodzenia naszej imprezy, kiedy o 6 rano na starcie w Bastionie św. Jadwigi w Nysie pojawiły się tłumy uczestników głodnych wrażeń i przeżyć. Piękne krajobrazy, fantastyczne zabytki, które można było zwiedzać tylko w dniu rajdu, podgórskie tereny, zadowoleni uczestnicy, bardzo pozytywne komentarze sprawiły, że Rajd Trekkingowy trwa nadal i się rozwija.

 

Zapraszamy już na 3 edycję rajdu  – przygotowujemy się do niego bardzo mocno przez cały rok!!!

 

W tym roku przygotowaliśmy cztery trasy o długościach 10, 20, 40, 50 km. Specjalnie dla Państwa przy obsłudze rajdu pracować będzie prawie 40 osób, punkty kontrolne będą oferowały usługi gastronomiczne, przewodnickie i medyczne.

 

Trasy są bezpieczne, piękne krajobrazowo i oczywiście historycznie nastawione na dawne księstwo nyskie, które od początku jest motywem przewodnim naszego rajdu.
W rajdzie bierze udział mnóstwo osób z Polski, Czech i Słowacji. Naszym marzeniem jest aby mieszkańcy Nysy jeszcze liczniej zaczęli uczestniczyć w tej zabawie. Dystans na 10 km jest bardzo przyjemny i prosty do przejścia. Jest na to cały dzień, można wystartować do 12 godziny, odpoczywać, jeść, zwiedzać, możliwości jest wiele. Bardzo dużo osób chodzi z kijami po parku miejskim w stronę jeziora, a to już kilka ładnych kilometrów. Dlatego apelujemy – proszę się nie bać. Rajd jest przyjemną formą spędzania wolnego czasu – przede wszystkim dla amatorów wędrowania.

A piękny pamiątkowy dyplom i nagrody turystyczne będą zawsze przypominać o tym, mamy nadzieję, wyjątkowym dniu.

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Nysy 27 czerwca 2015 r. – już od 6 rano można wyruszać w trasy z Bastionu św. Jadwigi.

 

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

 

Marcin Nowak

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.