Komisja Akredytacyjna

W niedzielę 03-03-2019 r. gościliśmy w murach naszej uczelni Komisję akredytacyjną Accrediting Association of SDA Schools, Colleges and Universities (USA). Była to wizyta kontrolna poprzedzająca akredytację jaką uczelnia uzyskuje co cztery lata. Po pozytywnej akredytacji Uczelnia ma prawo nadawać dla akredytowanych specjalności tytuł B.A. (Bachelor of Arts). Uzyskanie takiego tytułu stwarza nowe szanse edukacyjne naszym absolwentom na studiach magisterskich poza granicami kraju. Orzeczenie Komisji stanowi jednocześnie potwierdzenie jakości nauczania szkół licencjackich na poziomie uczelni europejskich i amerykańskich.

W programie wizyty były spotkania ze: studentami, wykładowcami uczelni, prezentacja Dyrektor oddziału nyskiego dotycząca osiągnięć oddziału, udział w „Szkole zdrowego gotowania” – dodatkowych zajęciach organizowanych cyklicznie przez p. Lidię Szłowieniec – propagatorkę zdrowego odżywiania oraz zwiedzanie obiektu szkoły. Co prawda nie znamy jeszcze oficjalnych wyników kontroli ale członkowie Komisji wyrażali się bardzo pozytywnie o naszych osiągnięciach, w bardzo miłej atmosferze przebiegało też spotkanie ze studentami.
 

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.