Władze uczelni

Rektor
dr n. med. Anna Słonecka-Polok

Rektorem Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej jest dr n. med. Anna Słonecka–Polok. Pani profesor związana była z uczelnią przez ostatnie kilka lat pełniąc m.in. obowiązki Prorektora i Dyrektora Instytutu Promocji Zdrowia.

Swoją karierę naukową Anna Polok rozpoczęła w 1986 roku kończąc Akademię Medyczną im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra analityki medycznej. W latach 1987-1998 pracowała w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni na stanowisku Kierownika Pracowni. Stale podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe uzyskała w 1992 r. I stopień spec. z analityki medycznej, a w 1999 r. II stopień diagnostyki laboratoryjnej. W tym czasie zbierała materiały do pracy doktorskiej, aby po 4 latach badań naukowych w Gdańskiej Akademii Medycznej uzyskać w 1997 r. stopień naukowy doktora n. medycznych.

Od 1998 A. Polok mieszka w Podkowie Leśnej a od 1 stycznia 1999 r. pracuje w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej pełniąc obowiązki z-cy kierownika. W 2003 roku powierzono A.Polok zorganizowanie Instytutu Promocji Zdrowia. Od 2008 roku pełniła stanowisko Prorektora i Dyrektora Instytutu Promocji Zdrowia. W tym też roku w wyniku egzaminu uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie Zdrowia Publicznego nadany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Funkcję rektora pełni od 1 lipca 2012 roku

Dyrektor WSTH p.k. Nysa
dr Bożena Węcka

Funkcję dyrektora punktu konsultacyjnego Nysa od samego początku jego powstania pełni dr Bożena Węcka. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomii nadany w 2012 r., decyzją Rady Wydziału US w Szczecinie. Adiunkt w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, właściciel Europejskiego Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego Vademecum w Nysie, dyrektor Placówki Doskonalenia Nauczycieli Vademecum w Nysie. Wieloletni praktyk w zarządzaniu edukacją. Oprócz funkcji dyrektora WSTH pk. Nysa pełniła także funkcje kierownicze w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

 Zainteresowania naukowe i działalność dydaktyczno-naukowa

W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim problemami turystyki w ujęciu ekonomicznym. Zakres tych zainteresowań to: ekonomika turystyki, marketing usług, polityka regionalna.

W ramach tych zainteresowań opracowała i wdrożyła autorski program studiów podyplomowych  „Manager turystyki uzdrowiskowej, wellness i Spa”. Uczestniczyła w pracach wielu zespołów badawczych m. innymi:  w badaniach nad czasem wolnym mieszkańców Wrocławia w wieku produkcyjnym oraz jego wykorzystaniem na turystykę i rekreacje ruchową, w badaniach których celem było przygotowanie „Strategii promocji Gór Opawskich” na zlecenie Urzędu Gminy Głuchołazy.

W celu zgłębienia problemów rozwoju turystyki w Powiecie Nyskim pełniła funkcję Przewodniczącej Powiatowej Rady Turystyki działającej przy Starostwie Powiatowym w Nysie. Czynnie angażuje się w organizacje cyklicznych Międzynarodowych Konferencji Naukowych z serii  Rola turystyki w gospodarce regionu  organizowanych przez katedrę Turystyki i Rekreacji WSH we Wrocławiu.

Dr Bożena Węcka jest także organizatorem imprez kulturalnych, poświęconych dialogom międzykulturowym poprzez prezentację działań kulturowych danego kraju z udziałem zaproszonych aktorów, tancerzy, podróżników itp. z udziałem reprezentantów najwyższych władz danego kraju rezydujących w Polsce. Do dnia dzisiejszego zorganizowała 10 takich wieczorów, były to: Wieczór Kultury Włoskiej, Greckiej, Cypryjskiej, Maltańskiej, Jordańskiej, Tureckiej, Żydowskiej, Egipskiej, Francuskiej, Hiszpańskiej. Wieczory te cieszą się zawsze olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców województwa opolskiego i wpisały się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.