WYDARZENIA: OGÓLNOPOLSKI KONKURS TURYSTYCZNY

GÓLNOPOLSKI KONKURS TURYSTYCZNY

 

Burmistrz Nysy oraz Dyrektor Instytutu Turystyki WSTH pk. Nysa mieli zaszczyt zaprosić  dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski do udzialu w  konkursie: „Nysa- Turystyczna Metropolia” pod Honorowym Patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Konkurs odbywał się w dwóch etapach:

    a/   Etap I –  termin przesłania prac zgłoszonych do konkursu upływał 30. 01.2015r. Rozstrzygnięcie I etapu do 15. 02. 2015r.

     b/  Etap II – termin przesłania CD/DVD do 15. 04. 2015r. Rozstrzygnięcie II etapu do 30.04.2015r.

 

  1.  Zadania w ramach Konkursu:

 

Szkoły podstawowe:
        Etap I:
Opracujcie dowolną techniką mapę turystyczną Nysy i na niej zaznaczcie atrakcje turystyczne, które chcielibyście zwiedzić w czasie Waszej wymarzonej wycieczki do Nysy .
     Etap II (tylko zespoły zakwalifikowane):
 Przygotujcie i nagrajcie na  CD/DVD (format MP4, rozdzielczość 1080p lub 720p) inscenizację nawiązującą do historii/legend nyskich – max. 15 minut .

 

Gimnazja:
           Etap I:
Opracujcie  prezentację multimedialną w formacie zgodnym z PowerPoint – do 30 slajdów)  na temat wybranego Nysianina.

      Etap II (tylko zespoły zakwalifikowane):
Przygotujcie i nagrajcie w formie filmu  z zapisem na  CD/DVD  (format MP4, rozdzielczość 1080p lub 720p) inscenizację nawiązującą do scen z życia wybranego w etapie I Nysianina – max. 15 minut .

 

Szkoły ponadgimnazjalne:
     Etap I:
Opracujcie korzystając z dowolnej techniki pracę na temat: Retrospekcja  Nysy :  „Jak zmieniała się Nysa na przestrzeni wieków?”  (dopuszczalne różnorodne formy :  prezentacje multimedialne, prace graficzne, malarskie, makiety, itp.).
    Etap II (tylko zespoły zakwalifikowane):
Przygotujcie i nagrajcie na CD/ DVD  (format MP4, rozdzielczość 1080p lub 720p) film promujący Nysę – max.10 minut.

 

Zasady udziału w Konkursie określa „Regulamin Konkursu” dostępny TUTAJ

 

NAGRODY:

Fundatorem nagrody dla laureata Konkursu – całego zespołu uczniów zwycięskiej szkoły wraz z opiekunami – maksymalnie 30 osób (w tym max. 3 opiekunów/ nauczycieli – wg zgłoszenia do udziału w konkursie) jest Gmina Nysa. Nagrodą jest dwudniowa wycieczka po Nysie. Główny Organizator pokrywa koszty: dwudniowego wyżywienia (3 posiłki dziennie), jednego noclegu, programu edukacyjnego przygotowanego i przeprowadzonego przez przewodnika- pilota, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz upominków dla całej zwycięskiej  klasy.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.