Dalszy Rozwój Absolwenta
Celem kształcenia jest zaznajomienie studentów z problematyką etycznego wartościowania działań w komunikacji medialnej, z zagrożeniami jakie niesie za sobą naruszenie norm etycznych w komunikacji medialnej. Student po ukończeniu studiów będzie potrafił rozpoznać symptomy manipulacji odbiorcą, będzie także posiadał kompetencje do oceny działań nieetycznych i to zarówno w komunikacji medialnej jak i w innych działach komunikacji społecznej.
Kompetencje i umiejętności
Student w toku nauki zdobywa wiedzę w zakresie etyki ogólnej, etyk szczegółowych i dyscyplin pokrewnych, student nabywa także podstawy wykształcenia filozoficznego.
Student zgłębia problemy etycznych wyzwań jakie stoją przed dziennikarstwem XXI w., problemy terapeutycznej funkcji mediów czy etyki i wartości w komunikacji i mediach.
Możliwości zatrudnienia – przewidywane stanowiska i miejsca pracy
Studia przygotowują na poziomie teoretycznym i praktycznym nowoczesną kadrę gotową do pełnienia roli specjalisty ds. etyki w komunikacji medialnej. Uzyskane kompetencje naukowe gwarantują możliwość podjęcia studiów II stopnia lub usamodzielnienie się w praktyce zawodowej w instytucjach związanych z komunikacją medialną w kraju i za granicą. Możliwości zatrudnienia to:
• specjalista w zakresie odpowiedniego wykorzystania mediów w instytucjach upowszechniających kulturę
• specjalista w dziedzinie edukacji medialnej
• specjalista do spraw projektowania i wdrażania systemów zarządzania informacją
• doradca ds.mediów
• biuro rzecznika prasowego
• portale internetowe
SYLWETKA ABSOLWENTA Etyka społeczna i zawodowa
Cele kształcenia
Studia przygotowują na poziomie teoretycznym i praktycznym nowoczesną kadrę gotową do pełnienia roli specjalisty ds. etyki (w zakresie etyki biznesu, etyki reklamy, etyki środowiskowej, etyki mediów, etyki urzędniczej itp.).
Kompetencje i umiejętności
student w toku nauki zdobywa wiedzę w zakresie etyki ogólnej, etyk szczegółowych i dyscyplin pokrewnych, student nabywa także podstawy wykształcenia filozoficznego. Potrafi stworzyć kodeks etyczny przystosowany do warunków konkretnej organizacji: gospodarczej, społecznej, non profit. Posiada umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów i konfliktów moralnych.
Możliwości zatrudnienia – przewidywane stanowiska i miejsca pracy
Absolwent może zajmować wszystkie stanowiska związane z pełnieniem funkcji doradczych i eksperckich w zakresie etyk szczegółowych (etyki zawodowe, etyka biznesu itd.) w organach administracji samorządowej, jednostkach służby zdrowia, organizacjach gospodarczych, firmach itp. Po uzupełnieniu wykształcenia o Przygotowanie pedagogiczne może uczyć etyki w szkołach masowych na wszystkich poziomach edukacyjnych.
SYLWETKA ABSOLWENTA Dziennikarstwo i komunikacja Medialna
WIEDZA
Wiedza z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, pozwalająca na prowadzenie działalności edukacyjnej i wychowawczej w zakresie dziennikarstwa i edukacji medialnej. Wiedza specjalistyczna w zakresie teorii komunikowania i mediów oraz dyscyplin pokrewnych.
KWALIFIKACJE ABSOLWENTA
Absolwent jest przygotowany do zawodu dziennikarza pracującego w periodycznych mediach masowych (radio, telewizja, Internet). Absolwent rozumie podstawowe procesy życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego, zarówno w skali lokalno-regionalnej jak i krajowomiędzynarodowej. Rozumie znaczenie mediów masowych w życiu i funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa.
Perspektywy zawodowe
Możliwości zatrudnienia w wielu dziedzinach, między innymi jako:
- dziennikarz
- rzecznik lub asystent prasowy
- pracownik agencji reklamowych
- pracownik redakcji radiowych i telewizyjnych
- redaktor czasopism i gazet
- pracownik portali internetowych
- specjalista do spraw public relations
- specjalista do spraw projektowania i wdrażania systemów zarządzania informacją
- doradca do spraw mediów
- pracownik sztabów wyborczych
DALSZE STUDIA MAGISTERSKIE
Dzięki zastosowaniu nowatorskiej techniki łączy światłowodowych, które połączyły siedzibę główną GWSH w Katowicach z Nysą zajęcia odbywają się w Nysie w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej przy ulicy Poznańskiej 1 w doskonale wyposażonych salach dydaktycznych.
W swojej ofercie uczelnia posiada między innymi studia magisterskie na kierunkach:
1. Zarządzanie w specjalnościach:
- Marketingowe zarządzanie jednostkami służby zdrowia
- Marketingowe zarządzanie w przedsiębiorstwie
- Zarządzanie w administracji publicznej - NOWOŚĆ!!!
- Zarządzanie zasobami ludzkimi - NOWOŚĆ !!!
2. Turystyka i Rekreacja w specjalnościach:
- Menedżer turystyki międzynarodowej - NOWOŚĆ !!!
- Menedżer hotelarstwa i obiektów turystycznych - NOWOŚĆ !!!
- Odnowa biologiczna, spa & wellness - NOWOŚĆ !!!
- Dietetyka w sporcie, turystyce i rekreacji - NOWOŚĆ !!!
Studia trwają 2 lata (4 semestry). Po ich ukończeniu student otrzymuje tytuł magistra zarządzania lub turystyki i rekreacji w wybranej specjalności. Są to studia w systemie niestacjonarnym.
Dodatkowo dla naszych studentów:
- ciekawe niezwykle przydatne specjalności
- wykładowcy – praktycy prowadzący zajęcia w miłej przyjaznej atmosferze
- wysokie stypendia a także promocje, zniżki, wygodny system płatności ratalnej,
- Wszystkie zajęcia w jednym budynku w doskonale wyposażonych salach dydaktycznych. Na terenie budynku studenci mają swoje strefy wypoczynkowe: zewnętrzną i wewnętrzną oraz do dyspozycji bezprzewodowy Internet
Dane teleadresowe:
Punkt Rekrutacyjno-Informacyjny w Nysie
- 77 435 12 54 wew. 23, 24
- 77 409 04 58, 77 409 04 59
- 691 564 567
- www.poznanska.nysa.pl
- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dokładne opisy kierunków i dokumenty rekrutacyjne TUTAJ
Zgodnie z obowiązującym Systemem Bolońskim, absolwenci studiów zawodowych pierwszego stopnia, legitymujący się dyplomem licencjackim, mogą kontynuować naukę na studiach zawodowych drugiego stopnia, tj. magisterskich w różnych kierunkach edukacji, nie tylko w obszarze specjalności studiów licencjackich.